Spuštění nových webových stránek

Od dnešního dne budete nacházet informace o naší škole na nové adrese zswagnerka.cz. S tím souvisí také kompletní změna e-mailových kontaktů a doplnění oficiálních e-mailových adres adres na všechny pedagogické pracovníky školy. Prosíme Vás o aktualizaci kontaktů ve Vašich adresářích. Obsah stránek budeme postupně doplňovat.

Ohlédnutí za starým webem

Dovolte mi, abych zavzpomínala na nyní již historické stránky www.3zsberoun.com. Tato adresa byla zaregistrována v červnu roku 2004. Po krátké existenci stránek vytvořených v jazyce HTML byl začátkem roku 2005 nainstalován systém pro správu obsahu s dnes již téměř neznámým označením phpRS, který dovoloval průběžně přidávat obsah, aktuality i fotogalerie. O to, že informací i fotek během následujících 15 let úspěšně přibývalo, se neúnavně staral pan ředitel Antonín Leopold.

Čas však pádí neuvěřitelným tempem. Systém phpRS již léta nebyl aktualizován, ne vše běželo na stránkách bezchybně. Webový design pokročil, www stránky by měly být čitelné i na tabletech a mobilních telefonech, proto musela nastat změna. Ta je poměrně radikální. Zároveň s novým vedením máme novou doménu zswagnerka.cz i nový systém pro správu obsahu (WordPress).

Miroslava Růžičková