Halloween v 1.B

Staří Keltové uctívali Samhain – poslední říjnovou noc jako hranici mezi létem a zimou, teplem a chladem, mezi životem a smrtí. Byl to čas vzpomínání na zemřelé a padlé. Po celou noc zářily u obydlí ohně, aby zemřelé duše našly rychle cestu zpět a nebloudily. Zde je i původ našich dušičkových svátků i Halloweenu. Na ochranu před zlými démony se maskovali za strašidelné bytosti.

Tradičními motivy Halloweenu jsou čarodějky, černé kočky, sovy, netopýři, kostlivci či duchové. Všude vládne černá a oranžová barva.

Věřit na kouzelné bytosti, trochu se  bát a těšit se na koledu, o kterou si děti musí požádat, vyrobit si vlastní masku a vydat se na cestu, to vše zvládli malí prvňáčci, kteří si svůj první halloweenský den ve školních lavicích snad užili.

Foto napoví.

D. Šínová