Podzimní prázdniny v ŠD

Podzimní prázdniny v naší družině se nesly v duchu dobré nálady a pohody. Na tak krásné dny budeme dlouho vzpomínat.

Pondělní den se děti vrhly na vyrábění dýní z papírových tácků. Dýně pojmenovávaly zajímavými jmény a na závěr dne se pustily do výroby sádrových soviček. Tento den probíhal za pomoci skvělé vychovatelky Katky.

Úterní den patřil usměvavé a veselé paní vychovatelce Šárce. Tento den se nesl ve sportovním duchu. Děti hrály sportovní hry, běhaly, skákaly a bavily se. I ti největší „raubíři“ byli unaveni tímto nabitým programem.

Středeční den se děti vydaly na výpravu za skřítkem Podzimníčkem. Nejprve si na začátku dne vyrobily skřítka, kterému poté na Městské hoře pomohly postavit skřítčí obydlí. Děti měly štěstí, přišel je pozdravit i poslední z berounských medvědů, Kuba. Na závěr dne spolu s vychovatelkou Alicí děti vytvořily pozdrav z Městské hory.

Celý čtvrteční den děti zachraňovaly princeznu Julinku ze spár zlého draka Mrakomora. Paní vychovatelka Ivana rozdělila děti do dvou družstev. Děti si měly vymyslet pokřik a název své skupiny. Poté se přistoupilo k chytání ryb, luštění tajenky a hraní divadla pro hodnou vílu. Všichni byli moc šikovní a princeznu Julinku se jim povedlo ze spárů zlého draka vysvobodit.

Poslední páteční den se měl s paní vychovatelkou Bárou konat pěší výlet do Srbska. Bohužel celý den pršelo, proto se paní vychovatelka rozhodla, že společně půjdou na dortík. Nejprve si děti vyrobily sněhuláka z květináče a papírových tácků, poté se celá výprava vydala do hracího koutku, kde se děti náramně bavily. Při zpáteční cestě se zastavili pro pizzu, kterou paní vychovatelka odnesla do družiny. Děti byly z celého dne nadšené a završily celý týden tím nejpříjemnějším: pojídáním báječné pizzy.