No Backpack day

Vážení rodiče, milí žáci,

jak už jistě víte, ve středu 22. června v naší škole proběhla akce NO BACKPACK DAY jednoduše Den bez aktovek. Žáci si měli do školy přinést pomůcky v čemkoli, kromě školních batohů. Když jsem vytvářel plakát na tuto akci, nezapomněl jsem ani na větu: Zapojte Vaši fantazii. A podle toho, jak to ten den vypadalo ve škole, mohu říci, poslechli mě a možná i více než jsem čekal 🙂 Měli jsme tu mnoho různých nápadů ať už krabici od bot, přepravku pro mazlíčky, konev, hrnce, kufry ale i nákupní košíky, stavební kolečko a popelnici ale i mnohem, mnohem více. Třída IX.B si ale dala záležet, především když si jeden žák přinesl věci ve vlastnoručně vyrobené rakvičce. A perličkou třídy byla samozřejmě kánoe. Ten nápad byl sám o sobě vtipný, ale ještě vtipnější bylo, jak se s ní kluci vytáčeli na schodech až do druhého patra. S paní ředitelkou jsme všechny nápady zdokumentovali, abyste o nic nepřišli. Musím přiznat, že jsme se s paní ředitelkou hodně nasmáli. Akce však byla i obohacená soutěží o nejoriginálnější nápad. Vítěz dostal diplom a odměnu, přičemž soutěž platila jak pro žáky, tak i pro učitele. Mezi žáky vyhrála Terezka, která si do školy přinesla věci ve vojenské radiostanici, opravdu velmi originální nápad, který si diplom zasloužil. Nechybělo ale ani i vyhlášení mezi učiteli. V něm vyhrál pan učitel Jordák s kočárkem pro panenky své dcery. Vám oběma gratulujeme ale všem ostatním moc děkujeme, že jste se v takto obrovském počtu zapojili. Jsem velmi rád, že jste si akci užili, mně osobě stačilo projít si jen chodbu a vidět Vaše úsměvy. Zároveň jsme touto velkou akcí ukončili i všechny akce žákovské rady pro tento školní rok. Proto bych Vám ještě jednou rád jménem svým a žákovské rady poděkoval za účast!

Dan Trubák IX.A – předseda ŽR