Projektový den v šd

Děti ze 4. oddělení družiny pomáhají zvířátkům i v zimě. Tento týden vyráběly lojové koule pro ptáčky, které nadšeně rozvěsily na stromy v areálu školy. Naši druháčci se v tomto projektu mimo jiné dozvěděli o tom, co třeba takový vrabčák dělá v zimě, jaké ptáčky mužeme u nás v zimě vidět a proč se jim dávají do krmítka lojové koule anebo jaká semínka jsou pro ně vhodná. Další zajímavosti se děti dozvěděly z interaktivní knížky s hlasy ptáků, které se snažily rozeznávat a zjistily, že to mnohdy není úplně jednoduché. Děti díky vlastnímu přičinění a novým informacím pochopily, že mohou i ony přispět k záchraně ptáčků v zimě. S o to větší chutí  a radostí se všechny děti zapojily do práce. Při výrobě lojových koulí vznikl i spontánní nápad vytvořit jednoduchý foto návod, jako inspiraci pro děti, které jsou na distanční výuce a také by třeba rády udělaly stejnou dobrůtku pro ptáčky. Všechny děti ze 4. oddělení se těší, že se jim podaří nějakého ptáčka vidět přímo při hodování na lojové kouli se semínky….takže potichu a s otevřenýma očima, třeba budete mít štěstí i vy.